Звездата на Би Ти Ви Виктория Петрова е сред най-големите красавици в родния ефир, но дори и при нея явно не липсват притеснения, свързани с външния вид. В последните седмици в женски форуми и групи в социалните мрежи активно се обсъжда тема, която според коментиращи е чувствителна за самата нея – леко паднал клепач, напълно естествен козметичен проблем за жени в нейната възраст.
По информация, разпространявана онлайн, Петрова се терзаела от този проблем, макар за зрителите той да остава почти незабележим. Тв водещата вече провела консултации със специалисти в естетични клиники в София, за да се ориентира какви са възможностите за корекция.
В дискусии във фейсбук групи за красота се появи и твърдение, че луксозна столична клиника е предложила на Петрова да извърши блефаропластика на горните клепачи безплатно срещу популяризиране на услугата в социалните ѝ мрежи. Тя обаче отказала тази оферта, тъй като държи да пази личния си живот и проблемите си далеч от светлините на прожекторите. Профилите ѝ в социалните мрежи са насочени изцяло към работата ѝ като журналист и водеща и не са платформа за реклама или лични откровения.
Другото, което засега я възпирало да прибегне до интервенцията, е възстановяването след подобна процедура. Специалисти обясняват, че след блефаропластика са нужни дни, а понякога и седмици, за да изчезнат отоците и синините. При натоварен график като този на водеща на централни новини това не е лесно постижимо. Именно затова Петрова все още се колебаела дали да легне под ножа, или първо да пробва по-леки и неинвазивни варианти.
Сред другите възможности в подобни случаи са процедури като лазерно стягане, радиочестотен лифтинг или поставяне на ботулинов токсин в зоната около очите. Те дават по-умерен ефект, но не изискват дълъг възстановителен период.
В коментарите в социалните мрежи пък много жени са категорични, че подобна намеса е напълно излишна. „Изглежда прекрасно, това са нормални неща“, пишат потребителки. Други допълват, че именно естественото ѝ излъчване я отличава от много други лица на екрана.

Все още няма коментари