Жалейката, публикувана във фейсбук, обаче беше опровергана лично от Нинова:
„Току-що се прибрах от срещи. Тъкмо започвам да пържа кюфтета, и изведнъж разбирам, че в социалните мрежи пуснали, че съм умряла. И то в катастрофа. Пипам се, щипя се, жива съм.
Е, много сте жалки и бездарни. Безсилието и злобата раждат чудовища. На всички пожелавам да сте живи и здрави и карайте внимателно“.
След публикацията ѝ стотици въздъхват с облекчение:
„Някои хора просто не знаят какво означава дъно. Да пуснеш фалшива новина за нечия смърт, независимо дали харесваш или не въпросната личност, е дъното на човешката морална деградация. Авторът на тази „новина“ показва не просто липса на етика и морал, а и пълна липса на човечност. Дори най-големият ти опонент заслужава уважение към личността и живота си. Това не е политика – това е гнусна манипулация и падение“, пише в мрежата Станислав Руйчев.

Все още няма коментари